Hledáte v novém roce lehčí, zdravější a chutnější pokrm? Vyzkoušejte Fishboxy - naše oblíbené recepty.

Co je aquaponie?

Jak to vypadá v praxi, můžete vidět v reportáži na Stream.cz nebo ve Snídani s Novou. Pokud raději čtete, nepřehlédněte rozhovor našeho zakladatele Honzy Duška pro Euro.cz.

 

Aquaponie je farmaření budoucnosti. Spojuje chov ryb s pěstováním zeleniny.

 

Pro chov ryb a pěstování zeleniny využíváme aquaponický recirkulační systém.
Tento systém využívá vodu, v níž se chovají ryby, k zavlažování bylinek a zeleniny. Zelenina v hydroponické části odčerpá rozpuštěné živiny a poté již čistá voda odtéká a přes systém ohřevu se znovu vrací do nádrží s rybami.

Kluci

 

Principy čistění vody a koloběhu živin, na kterých Aquaponie funguje, kopírují procesy probíhající ve volné přírodě. Vyčištěná voda může být v systému dále použita. Takto vzniká uzavřená smyčka, která napodobuje přirozené procesy probíhající v řekách a jezerech. Snažíme se tak poskytnout ekologicky nezávadné potraviny, které zároveň šetří vodní zdroje a životní prostředí.

WhatsApp Image 2019-10-03 at 23.35.17(2)

Ryby jsou chovány v kádích, ve kterých mají dostatek prostoru. Je tak zajištěn jejich volný pohyb a mohou bez problémů dýchat.

 

...rybí zahrada_jak to děláme_čtverec

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení