Chcete alternativu za pstruha? Ochutnejte tilápii!

Chcete alternativu za pstruha? Ochutnejte tilápii!

Tilápie do našich končin připlula z horké Afriky, koneckonců její druhové jméno je nilská. Dnes se chová po celém světě, tento okounovec se stal poměrně oblíbenou pochoutkou i u nás. Jak si žije na naší rybí farmě a proč se vyplatí zkusit její maso?

Jak si plave tilápie?

Napřed si pojďme představit, jak rybka vypadá, ještě když je čilá ve vodě. Poznáte ji podle lehce zakulaceného tvaru, který lemuje dlouhá hřbetní ploutev. Šupiny jsou zbarvené došeda, většina z nich váží do 2 kilogramů. I tak se dá z ryby udělat vydatný oběd, ale o tom víc až za chvilku. Sama tilápie si často pochutnává na planktonu. A proč si vy pochutnáte na jejím masu?

Klidný večer bez kostí

Rybí pokrm bývá občas noční můrou maminek malých dětí. Tilápie jim však šedivé vlasy nepřidá, její maso je bez kostí. Má klasické lehce tučnější bílé maso, což však je pořád méně tučné než u většiny jiných ryb. Vyznačuje se příjemnou nasládlou chutí, která se dá velmi dobře doplnit kořením. Jak si tedy nejlépe tilápii připravit na talíř?

Tilápiiny dobroty

Jak si pochutnat na šťavnatém mase? Naším tipem však je zkusit si tilápii hodit na gril, když k ní přidáte citron a bylinky, čeká vás skvělý pokrm. Několik grilovaných tilápií se hodí i pro menší zahradní párty jako dobrá pochoutka. Zajímavým tipem je i doplnění asijskými omáčkami, zkuste také doplnění o pesto. A to třeba bazalkové, které vám rádi dodáme spolu s rybou.

Čistota půl zdraví

Jak už jistě víte, naše ryby plavou v čisté vodě bez pesticidů a mikroplastů. Pochutnávat si tak na naší tilápii můžete bez strachu o škodlivosti, gastronomická úprava již je na vás. Navíc teď máme celou rybu za velmi solidní cenu, tak si objednejte zdravou a chutnou večeři.